Zakończenie roku szkolnego

Dnia 23 czerwca po mszy świętej w Kościele Świętej Barbary w Płośnicy w sali sportowej naszej szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Wzięli w niej udział uczniowie klas 0-III oraz IV-VI, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski a także Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Karczewska.
Galę zakończenia roku poprowadziły uczennice klasy Vb: Aleksandra Jarzynka i Dagmara Karczewska. Inscenizację przygotowaną przez panią Natalię Mędrzycką-Nędzi przedstawili uczniowie klasy Va i Vb, którym dziękujemy za zaangażowanie.
Po występie uczniów klas piątych, głos zabrała pani dyrektor Ewa Smoluk aby wręczyć świadectwa i nagrody uczniom wyróżnionym za całoroczną pracę i osiągnięcia. Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie wyróżnieni zostali:
klasa I
Maja Ewertowska, Julia Groszek, Aleksandra Konopacka, Zuzanna Mikołowska, Krystian Kocięda oraz Jan Łuczak
klasa IIa
Szymon Groszek, Oliwia Cybulska, Dominik Śliwiński oraz Anastazja Szczur
klasa IIb
Maksymilian Gburski, Artur Golubski, Nikola Duda oraz Krystian Dębowski
klasa IIIa
Alicja Karczewska, Maja Keczmerska, Zuzanna Kawka oraz Jakub Wajchert
klasa IIIb
Rafał Kościński, Laura Abramowska oraz Karol Boćkowski
klasa IV
Nikola Bukowska i Eliza Kaczorek
klasa Vb
Natalia Lipińska, Dagmara Karczewska oraz Aleksandra Jarzynka
klasa VIa
Agnieszka Stempka, Wiktoria Bagniewska oraz Julia Karczewska
klasa VIb
Szymon Kania i Daria Karczewska

Wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymali również uczniowie z klas IV-VI, którzy uzyskali 100% frekwencję w roku szkolnym 2016/2017: Aleksandra Jarzynka, Paweł Cichocki, Daria Karczewska, Julia Grochowska, Aleksandra Gryżwałd oraz Natalia Wieczna.

Nagrodę za reprezentowanie szkoły na festiwalu otrzymała Nikola Bukowska i Eliza Kaczorek.

Drobne upominki otrzymali także uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w konkursach wewnątrzszkolnych z tabliczki mnożenia, ortografii oraz słówek z języka angielskiego zarazem otrzymując tytuł mistrza w tej dziedzinie.

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia:
klasa III – Karol Boćkowski
klasa IV – Kacper Obarek
klasa V – Zuzanna Karczewska
klasa VI – Daria Karczewska

Mistrzowie Ortografii:
klasa III – Maja Keczmerska
klasa IV – Nikola Bukowska
klasa V – Dagmara Karczewska
klasa VI – Szymon Kania

Mistrzowie Słówek z Języka Angielskiego:
klasa III – Karol Boćkowski
klasa IV – Nikola Bukowska
klasa V – Dagmara Karczewska
klasa VI – Daria Karczewska

Wyjątkową nagrodę, przyznaną przez panią dyrektor Ewę Smoluk oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Agnieszkę Karczewską otrzymali uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,5:
Nikola Bukowska, Dagmara Karczewska, Aleksandra Jarzynka, Daria Karczewska i Szymon Kania.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski dziękując uczniom, dyrekcji i nauczycielom za pracę i naukę, jednocześnie życzył wszystkim zebranym wspaniałych wakacji.
Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.