WYCIECZKA DO OLSZTYNKA I OLSZTYNA

W piątek 14 października 48-osobowa grupa uczniów z klas I-V wraz z opiekunami wybrała się na niezwykle ciekawą wycieczkę do Olsztynka i Olsztyna.
Pierwszym punktem programu była wizyta w małej, ale bardzo interesującej Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku, gdzie uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczyć jak wytwarza się ręcznie przepiękne przedmioty ze szkła. Wszyscy z zapartym tchem słuchali i oglądali jak powstają szklane ptaki, kwiaty i inne cuda, a następnie bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące pracy w hucie i wygrywali nagrody. Po zakończonym pokazie każdy miał możliwość zakupić szklane pamiątki.
Następnie udaliśmy się na olsztyńską Starówkę. Tam obejrzeliśmy dziedziniec gotyckiego Zamku Kapituły Warmińskiej z II połowy XIV wieku. Jego najsławniejszym lokatorem był Mikołaj Kopernik. Wielki astronom mieszkał w zamku w latach 1516-1521. Na dziedzińcu zajrzeliśmy w głąb studni oraz obejrzeliśmy "baby pruskie". Niektórzy uczestnicy chcieli nawet sprawdzić, jak to jest być zakutym w dyby. Przed olsztyńskim zamkiem dzieci przysiadły na odlanej z brązu „ławeczce Kopernika”. Potarcie nosa astronoma ma przynosić szczęście. Wstąpiliśmy też do amfiteatru, który znajduje się tuż przy zamku, w miejscu jego dawnej fosy.
Potem ruszyliśmy przez Wysoką Bramę, obok Ratusza do kina „Helios” na projekcję filmu w technologii 3D pt. „Bociany”. Dla wielu, było to pierwsze zetknięcie się z tą nową techniką kinową.
Film „Bociany” to pełna przygód, ciekawa i wzruszająca komedia animowana. Bohater filmu bocian Junior musi podrzucić komuś prezent - śliczną dziewczynkę z przypadkowo uruchomionej Maszyny Produkującej Dzieci. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż sprawia, że powiększy się niejedna rodzina.
Po zakończonym seansie pojechaliśmy do Mc Donalds’a. Posileni, pełni wrażeń, bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.
Wycieczkę zorganizowała p. Danuta Wiśniewska, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. Aleksandra Szymańska, p. Aleksandra Breska, p. Dariusz Keczmerski, p. Renata Kawka i p. Bogumiła Kania.