Wycieczka do Interaktywnego Muzeum w Działdowie

W piątek, 28 października 2016 roku, odbyła się wycieczka uczniów klasy Vb z wychowawczynią do Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie. Uczniowie nie nudzili się ani przez chwilę, co zawdzięczać można wykorzystaniu multimedialnych ekranów dotykowych i projekcji animacji w przekazywaniu wiedzy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się animacja bitwy pod Grunwaldem, ale również wielką frajdę sprawił zwiedzającym pobyt na poddaszu Muzeum. Tam uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak w czasach średniowiecza, walcząc na miecze, stojąc pod pręgierzem czy będąc uwięzionym w dybach.
Następnie już we współczesnych realiach zaspokoili głód w pizzerii "La Costa" i w przeciwieństwie do braci Zakonu Krzyżackiego nie konsumowali świńskich uszu ani jeży.
Wycieczka do Działdowa zakończyła się pobytem w kręgielni, gdzie uczniowie doskonalili sprawność ruchową i uczyli się uczciwej rywalizacji.