Wesołe dźwięki filmowej piosenki

11 lutego 2016 roku uczniowie klas 0 – IV wraz z opiekunami uczestniczyli w interaktywnych warsztatach telewizyjnych pt. „Wesołe dźwięki filmowej piosenki” w wykonaniu Teatru Show z Wrocławia, które odbyły się w Sali Miejskiego Domu Kultury w Działdowie. Mottem programu była piosenka o treści:
,,Już nie jestem sam,
bo przyjaciół mam,
z nimi bawię się,
je,je,je,je,je."
Dzieci, które otrzymały bilety szczęścia, zostały zaproszone do zaaranżowanego na scenie studia dźwiękowego i brały udział w udźwiękawianiu filmu rysunkowego. Za pomocą przedmiotów codziennego użytku tworzyły efekty dźwiękowe, użyczały głosu filmowym postaciom, wcieliły się w rolę zespołu muzycznego. Pod koniec warsztatów wszyscy mogli zobaczyć część zrealizowanego filmu z udziałem naszych dzielnych przyjaciół i ich nowych kolegów. Cały film na temat pracy nad kreowaniem dźwięków zostanie przesłany do naszej szkoły za około 4 tygodnie.