"Jak przygoda to tylko w Warszawie"

Dnia 18 czerwca (w sobotę) klasa IIa i III pod opieką wychowawczyń pani Danuty Wiśniewskiej i pani Aleksandry Szymańskiej odwiedziły stolicę naszego kraju. Warszawa jest miejscem szczególnym, z którym wiąże się pamięć o wielu historycznych wydarzeniach, dlatego każdy z Polaków powinien to miejsce odwiedzić. Wielu naszych wycieczkowiczów zobaczyło stolicę pierwszy raz, dlatego z wielkim zaciekawieniem zwiedzało Warszawę pod przewodnictwem pana Piotra Samburskiego. Mieliśmy okazję podziwiać między innymi: Rynek Starego Miasta, Plac Zamkowy, Pomniki Syrenki, Małego Powstańca, Adama Mickiewicza, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza. Ciekawym doświadczeniem i przeżyciem dla dzieci był przejazd Metrem, a także widok Warszawy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. W przerwie zwiedzania kupiliśmy pamiątki i lody. Nowoczesną atrakcją był pobyt w Cinema Park, gdzie w pięciu salach interaktywnego kina dzieci poznały ,,Królestwo zwierząt”. W każdej sali zdobywały wiedzę poprzez pobudzanie zmysłów. Ostatnią atrakcją i już tradycją naszych wycieczek był McDonald s.
Pełni wrażeń, zadowoleni wróciliśmy do domu.