VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 29.09.2017r. w naszej szkole został zakończony tygodniowy cykl z tabliczką mnożenia. Od 25.09.2017r. w szkole wywieszone były informacje dotyczące przebiegu całej akcji oraz plakaty przypominające tabliczkę mnożenia. Hasło na dany dzień i odzew. Uczniowie sami układali rymowanki ułatwiające zapamiętanie działań z tabliczki mnożenia, a w środę przeprowadzony został sprawdzian z jej znajomości dla klas III - VII.
W piątek pod hasłem „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” od godz.7.00 uczniowie - egzaminatorzy odpytywali wchodzących do szkoły pracowników, panią dyrektor, rodziców i dziadków odprowadzających swoje pociechy.
Na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie kl. IV a pod opieką nauczyciela jako patrol ruszyli w teren do sklepu, apteki, Ośrodka Zdrowia i kontynuowali odpytywanie. Dzieciom towarzyszyły niezapomniane emocje, wszystkim podobała się lekcja matematyki w terenie.
Dorośli, którzy zdali egzamin otrzymywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia -samoprzylepną odznakę, a uczniowie imienny CERTYFIKAT.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji.
Koordynatorzy: J.Groblewska i E.Ciecierzyńska