VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 30 września 2016r. odbył się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja była okazją do nadrobienia zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom - pokazując swoją znajomość trudnych przypadków mnożenia. W budynku szkolnym uczniowie kl. II-VI wywiesili na drzwiach sali lekcyjnej swój plakat z rymowanką. Egzaminatorami byli uczniowie klas piątych. Zaopatrzeni w losy przepytywali starszych i młodszych kolegów oraz osoby dorosłe. Egzamin został podzielony na dwie części: pisemną i ustną . Każdy uczeń, który odpowiedział na 5 pytań z losu i dobrze rozwiązał łamigłówkę otrzymał tytuł MT EXPERT oraz specjalną odznakę. Łącznie przepytaliśmy 94 uczniów. Następnie do egzaminu przystąpili rodzice, pani dyrektor szkoły, nauczyciele. Komisje egzaminacyjne udały sie także do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, apteki i sklepów spożywczych oraz do Urzędu Gminy, gdzie sprawdzianowi matematycznemu poddały pana wójta, panią sekretarz , panią skarbnik oraz innych pracowników. Nie zabrakło także chętnych do "współpracy " przechodniów. Wyzwanie postawione przez dzieci podjęło siedemdziesięciu dorosłych. Ważną rolę odegrali asystenci Dagmara, Julka, Maciej, Sebastian, Seweryn, którzy brali aktywny udział w całej akcji ŚDTM. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i sporą dawkę śmiechu.
A za rok udowodnimy, że tabliczkę wyćwiczymy.
Koordynatorzy:
Jadwiga Groblewska