Święto Szkoły

Dnia 29 maja 2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 39 rocznicy nadania naszej szkole imienia Ewy Szelburg-Zarembiny. Uczniowie z klasy IV, Va, Vb i VIb w krótki i zwięzły sposób przybliżyli całej społeczności szkolnej postać patronki naszej szkoły.
Pisarka współpracowała m.in z takimi czasopismami jak " Płomyczek" i 'Świerszczyk". Z jej inicjatywy powstało Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Grób poetki znajduje się w Nałęczowie.
Autorka pisała głównie dla dzieci i młodzieży. Bohaterami jej bajek często są zwierzęta. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w dwóch bajkach Ewy Szelburg-Zarembiny: "Koza, która prawdy nie mówiła" i "O tym, jak Szarak psa Burka wywiódł w pole". Obie bajki pochodzą ze zbioru "Wesołe historie".

W drugiej części apelu odbyło się podsumowanie dwóch wcześniej przeprowadzonych konkursów: dotyczącego wiedzy o życiu i twórczości naszej patronki oraz plastycznego – Ewa Szelburg-Zarembina i jej „Najmilsi”.
W pierwszym konkursie wzięło udział 10 uczniów. Klasyfikacja przedstawiła się następująco:
I miejsce - Daria Karczewska
II miejsce - Karolina Olszewska
III miejsce - Piotr Cichocki
wyróżnienie - Szymon Kania, Marta Sajewska

W maju 2017r. w uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego Ewa Szelburg-Zarembina i jej „Najmilsi”. Dzieci miały wykonać pracę w formacie A4 w dowolnie wybranej technice. Na konkurs wpłynęło 67 prac.
Oto wyniki konkursu:
W kategorii klas 0-I:
I miejsce: Juliusz Rozentalski kl.0 i Julia Groszek kl. I
II miejsce: Kalina Smoluk kl. 0
II miejsce: Filip Ewertowski kl. 0 i Aleksander Śliwiński kl. I

Wyróżnienie: Aleksandra Konopacka kl. I, Julia Stajszczak kl. 0, Alan Chorostowski kl. 0, Jan Łuczak kl. I, Klaudia Angowska kl. 0 i Nadia Obarek kl. 0.

W kategorii klas II-III:
I miejsce: Oliwia Cybulskiej kl. IIa, Szymon Labicki kl. IIIb i Artur Golubski kl. IIb
II miejsce: Maja Keczmerska kl. IIIa, Zuzanna Kawka kl. IIIa i Maksymilian Gburski kl. IIb
III miejsce: Anastazja Szczur kl. IIa, Roksana Golczewska kl. IIIb, Alan Bruzda kl. IIb

Wyróżnienie: Krystian Dębowski kl. IIb, Alicja Karczewska kl. IIIa, Zuzanna Pazera kl. IIIa. Nadia Rozentalska kl. IIIb i Szymon Skuza kl. IIb.

Podsumowania dwóch kolejnych konkursów dokonała p. K. Kubiak. Pierwszy - "Wszystko o znakach przestankowych" przeprowadzony został w marcu wśród uczniów klas piątych i szóstych w ramach pracy Bloku Humanistycznego. Uczniowie musieli wykazać się znajomością znaków przestankowych, w tym celu napisali 5 dyktand interpunkcyjnych. A oto wyniki:

I miejsce - Agnieszka Stempka ( klasa VIa)
II miejsce - Szymon Kania (klasa VIb)
III miejsce - Daria Karczewska (klasa VIb)
wyróżnienie - Filip Bieńkowski (klasa VIa)

Drugi konkurs "Znawca lektur klasy V" prowadzony był od września do kwietnia. Uczniowie klas piątych każdego miesiąca udzielali pisemnych odpowiedzi na 5 pytań dotyczących wskazanej lektury.
Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Natalia Sowa
II miejsce - Aleksandra Jarzynka
III miejsce - Dagmara Karczewska
Gratulujemy zwycięzcom!

Na zakończenie apelu pani dyrektor Ewa Smoluk przybliżyła zebranym kilka faktów z historii szkoły. Dowiedzieliśmy się m.in jak doszło do nadania naszej szkole imienia Ewy Szelburg-Zarembiny.

Apel przygotowały panie: Katarzyna Kubiak i Anna Jedamska.