Ślubowanie

Dzień 21października 2015 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla pierwszoklasistów. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Płośnicy.
Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Po zakończonej części artystycznej koleżanki z Samorządu Uczniowskiego zwróciły się do pani Dyrektor o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania na prośbę rodziców, pani dyrektor – Ewa Smoluk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, odznak i rożków z cukierkami. Wójt Gminy Płośnica wręczył uczniom odblaskowe zawieszki-misie, które ufundował wraz z Komendą Powiatową Policji w Działdowie. Pogratulował pierwszoklasistom przyjęcia do braci uczniowskiej oraz życzył sukcesów w nauce. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.