Ślubowanie klasy I

Dnia 19 października 2016r. w Szkole Podstawowej im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Płośnicy odbyła się ceremonia ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość miała podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści, ubrani w stroje galowe elegancko się prezentowali.
W pierwszej kolejności dzieci przedstawiły program artystyczny. Później złożyły uroczystą przysięgę na sztandar, a następnie Pani Dyrektor - Ewa Smoluk przyjmowała dzieci do grona uczniów naszej szkoły pasując symbolicznym ołówkiem. Każdy uczeń otrzymał z rąk wychowawczyni - Aleksandry Szymańskiej pamiątkowy dyplom.
Po uroczystości, w sali lekcyjnej, odbył się poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Był pyszny, malinowy tort, rogaliki i kuferki z niespodziankami.
Ten dzień był bardzo miły i pełen wrażeń.
Życzymy pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.