Rekolekcje wielkopostne "Miłosierdzie to imię Boga"

W dniach 22-24 lutego 2016 r. odbyły się w szkole rekolekcje prowadzone przez ks. Mateusza Wróblewskiego.
W poniedziałek 22 lutego2016 r. starsi uczniowie mogli skorzystać ze Spowiedzi świętej, a młodsi kolorowali chrzcielnicę i paschał. Przypomnieli sobie datę Chrztu świętego. Wszyscy obejrzeli inscenizację pt."7 słów Pana Jezusa z Krzyża" przygotowaną przez uczniów kl.VA. Wszyscy codziennie słuchali nauk rekolekcyjnych i uczestniczyli we Mszy świętej. We wtorek 23 lutego odmówiły Koronkę do Miłosierdzia Bożego i obejrzały film o siostrze Faustynie Kowalskiej. W środę 24 lutego 2016r. uczniowie brali udział w konkursie pt."1050 rocznica Chrztu Polski". Odbyło się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Podczas rekolekcji można było wsłuchać się w Słowo Boże, wyciszyć, spotkać z Panem Jezusem w sakramentach świętych.