„Rekolekcje z Duchem Świętym”

Ze względu na niską temperaturę Msze Święte, Spowiedź i zajęcia rekolekcyjne odbyły się w budynku szkoły. Msze Święte z naukami, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadził ks. dr Karol Dąbrowski. Uczniowie wysłuchali Słowa Bożego i otwierali się na dary Ducha Świętego, które przemieniają nasze życie i odbudowują relacje Panem Jezusem.
Dzięki rekolekcyjnym spotkaniom dzieci i młodzież mogły czerpać siłę z bezpośredniego kontaktu z Bogiem w liturgii i sakramentach.
Nauczyciele wraz z uczniami kl. IV A i B, kl. V i kl. VI przygotowali Inscenizację o Zesłaniu Ducha Świętego.
W środę 28 lutego społeczność szkolna podziękowała ks. Karolowi za sprawowane Msze Św. za pieśni wyśpiewane i grane na gitarze za nauki wygłoszone i wszelkie dobro.
Wręczono drobne upominki i pamiątkowe dyplomy uczniom za udział w Diecezjalnym Konkursie Biblijnym „Czytam Pismo Święte” Ewangelia wg Św. Łukasza etap szkolny. Troje uczniów (Dagmara Karczewska, Nikola Bukowska i Kacper Obarek przystąpi do drugiego regionalnego etapu konkursu, który odbędzie się w Brodnicy.