Akcja "Psiaki"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Pomagamy braciom mniejszym” na rzecz fundacji dla zwierząt niechcianych i maltretowanych „Emir”. Akcję tę organizuje corocznie Przedszkole Miejskie nr 3 w Działdowie. W tym roku my również włączyliśmy się do akcji. Wspólnymi siłami dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów oraz Pani Dyrektor, nauczycieli i pracowników naszej szkoły udało się zebrać ponad 200 kg karmy, smycze, miski, kocyki dla psów ze schroniska w Żabiej Woli pod Warszawą. Zwieńczeniem akcji był wyjazd uczniów „zerówki” wraz z wychowawczynią panią Jolantą Maciejewską oraz panią Marzeną Margalską nauczycielką zajęć technicznych do Przedszkola w Działdowie. Maluchy uczestniczyły we wspólnych grach i zabawach z dziećmi tamtejszego przedszkola, wysłuchały i obejrzały krótką część artystyczną poświęconą naszym czworonogom, wykonywały plakaty i prace plastyczne o zwierzętach. Nasi uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia z przekonaniem, że pomoc nawet najmniejsza dla niechcianych zwierząt jest wielką sprawą. W przyszłym roku też włączymy się do akcji z nadzieją, że dobre serca naszych uczniów otworzą się jeszcze szerzej na nieszczęście porzuconych stworzeń.