,,W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”

W dniach 24 - 27 kwietnia 2017r. w naszej szkole poświęciliśmy czas na profilaktykę zdrowotną. W klasach 0 - III odbyły się zajęcia o zdrowym odżywianiu, higienie i sporcie. Efektem były ciekawe plakaty. Na lekcjach wychowania fizycznego przeprowadzono pogadanki na temat - ,,Sport to zdrowie”, ,,Dlaczego warto uprawiać sport”. Odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Płośnica. Na godzinach wychowawczych i zajęciach komputerowych uczniowie mieli możliwość obejrzeć filmy o zdrowiu oraz prezentację pt. ,,Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”. Podczas apelu, uczniowie w ciekawy sposób zaprezentowali scenki na temat zdrowego stylu życia, a także skutków nałogów. Miłym akcentem na zakończenie apelu był poczęstunek w postaci jabłek.
W późniejszym czasie odbędą się pogadanki na temat - ,,Choroby brudnych rąk”, które przeprowadzi pani pielęgniarka, a także konkurencje sportowe dla klas młodszych.
Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom, którzy włączyli się w realizację zadań profilaktycznych.
Zespół Profilaktyki Szkolnej
Aleksandra Szymańska