Pierwszy dzień wiosny

Dnia 21 marca 2016r. uczniowie SP w Płośnicy powitali nadejście malowniczej pory roku jaką jest wiosna. W jej nastrój wprowadził nas utwór Antonio Vivaldiego pt. „Wiosna”. Według kalendarza wiosna zaczyna się 21 marca a kończy 22 czerwca. Wtedy zalegający na polach śnieg topnieje a przyroda i niektóre zwierzęta na nowo budzą się do życia. Wiosną wszystko zmienia się bardzo szybko, na zewnątrz staje się coraz cieplej, słońce świeci mocniej a dni są dłuższe. To z pewnością najbardziej wyczekiwana pora roku przez nas wszystkich. Wreszcie możemy zrzucić ciepłe ubrania i spędzać czas na świeżym powietrzu bez obaw o przeziębienie.
Aby uczcić ten ważny dzień, Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował pokaz mody wiosennej „Wiosna 2016”. Uczniowie z zaangażowaniem przygotowali swoje stroje. Część dziewcząt przebrała się za Panią Wiosnę, ale nie zabrakło także nowoczesnych stylizacji w przepięknych wiosennych barwach z kwiecistymi elementami. Wszyscy uczestnicy wiosennego pokazu mody zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
Tego dnia zostały także ogłoszone wyniki konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną, przygotowaną przy pomocy programu komputerowego Paint, zorganizowanego przez Panią Danutę Wiśniewską – nauczyciela informatyki. Do konkursu mogli przystąpić chętni w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz IV-VI. Każdy z uczniów za udział w konkursie i zajęcie określonego miejsca na podium otrzymał nagrodę rzeczową.