UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PŁOŚNICY

Dnia 04.09.2017r po Mszy św. w kościele o godz. 8 00 na hali sportowej szkoły odbyło się uroczyste powitanie nowego roku szkolnego 2017/2018. Wzięli w nim udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy VI: Aleksandra Jarzynka i Dagmara Karczewska. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki uczennice: Natalia Lipińska, Nikola Wiśniewska, Julia Abramowska, Laura Abramowska, Zuzanna Karczewska, Julia Karczewska i Nikola Bukowska. W apelu oddano hołd poległym za ojczyznę w II wojnie światowej. Recytowano wiersze o minionych wakacjach i o radosnym powrocie do szkoły. Chór zaśpiewał optymistyczne piosenki, przygotowane przez p. Jadwigę Józefowicz.
Po montażu słowno-muzycznym głos zabrała pani dyrektor Ewa Smoluk przywitała zebranych, nawiązała do historii naszego narodu. W dniu 1września 1939roku na Polskę napadły Niemcy, a dnia 17 września 1939r. drugi sąsiad-Rosja sowiecka. Wojna trwała sześć lat. Polska znalazła się pod okupacją.
Troje nauczycieli obchodziło Jubileusz pracy zawodowej. Pani Ewa Ciecierzyńska otrzymała nagrodę z okazji 35-lecia pracy pedagogicznej. Pani Lidia Wasiek za 30-lecie pracy i Pani Jadwiga Józefowicz za 20-lecie pracy, wszystkim gratulujemy i życzmy kolejnych jubileuszy.
Następnie pani dyrektor motywowała do pracy w nowym roku szkolnym. Przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców klas. Zaprosiła uczniów na spotkania w klasach z wychowawcami. Życzyła uczniom sukcesów nauce a nauczycielom w pracy.