Piknik w Skurpiu - 23 czerwca 2016 r.

W przeddzień zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy drugiej „a” z wychowawczynią p.Danutą Wiśniewską oraz mamami: p.Beatą Angowską, p.Renatą Kawka, p.Bogumiłą Kania, p.Iloną Lewandowską i p.Anną Pazera, uczestniczyli w pikniku klasowym w Skurpiu przygotowanym przez Państwa Monikę i Dariusza Keczmerskich.
Na miejscu czekało na nich mnóstwo atrakcji. Na początku uczniowie udali się na spacer po wsi. Wspaniałymi przewodniczkami okazały się Weronika, Zuzia i Monika, które pokazały koleżankom i koledze z klasy najciekawsze zakątki Skurpia. W krajobrazie wsi zaczynają dominować wiatraki. Widać je z każdego miejsca wioski. Są to nowoczesne urządzenia wykorzystujące siłę wiatru do produkcji energii elektrycznej.
Wędrując wiejskimi drogami dzieci zauroczyła łąka rumianków, sad z pachnącą miodem pasieką i figurka. Niedaleko budynku dawnej szkoły dzieci zobaczyły dom, w którym 17 października 1914 roku urodził się Hieronim Skurpski - znakomity malarz, rysownik, historyk sztuki i działacz kultury.Właściwie nazywał się Herman Karol Schmidt, lecz nazwisko zmienił po zakończeniu II wojny światowej i już nigdy do niego nie wrócił. Wiele emocji wzbudziła na skwerku im. Hieronima Skurpskiego rzeźba „Baby” z wałkiem. A gdzie podziała się łyżka "Baby"? Domysłom nie było końca.
Po długim spacerze wygłodniali i spragnieni, wrócili do miłych gospodarzy spotkania. Pani Monika podała dzieciom pyszne kiełbaski. Wszyscy jedli z apetytem popijając napojami. Najedzeni, nabrali chęci do zabawy. Były szaleństwa na atrakcyjnym placu zabaw. Największym powodzeniem cieszyła się zjeżdżalnia linowa, do której ustawiała się kolejka.
Uczniowie z wychowawczynią serdecznie dziękują Państwu Keczmerskim za gościnność!!
To był wspaniały piknik klasowy, pełen zabawy i śmiechu, a wszystko w blasku przepięknego błękitnego nieba i gorącego słońca.