W STOLICY WARMII I MAZUR

Klasy 1A i 2 B pod opieką pani J. Groblewskiej i L. Wasiek- organizatorek wyprawy, udały się 10.06 na wycieczkę do Olsztyna. Autokar wypełniony dziećmi, pierwszy raz zatrzymał się przy Alei Marszałka Piłsudskiego, gdzie w planetarium wszyscy z zaciekawieniem zaobserwowali pokaz nieba nad Warmią i obejrzeli seans " Ziemia, Księżyc, Słońce". Po upływie zaplanowanej godziny w planetarium, wycieczkowicze udali się do galerii BWA, gdzie obejrzeli wystawę " Baśnie Andersena w ilustracji", stanowiącą wyjątkową prezentację baśniowych ilustracji wykonanych przez czołowych polskich artystów, m.in. K. Michałowską i B. Orlińskiego. Następnym miejscem, które sprawiło dzieciom wiele radości było Laboratorium Zabawy- przestrzeń, w której dzieci malowały swoją wyobraźnią obrazy rysowane palcem w piasku, malowane wodą, a nawet światłem.Ta wyjątkowa atmosfera bliska przeżywaniu sztuki towarzyszyła wszystkim również w Olsztyńskim Teatrze Lalek - miejscu , gdzie uczniowie obejrzeli spektakl pod tytułem: "Nid". Krótka przerwa na obiad pozwoliła wszystkim nabrać sił przed ostatnim miejscem wycieczki, jakim były Pola Grunwaldzkie. Wszyscy zadowoleni, pełni nowych, miłych przeżyć wrócili do Płośnicy.