Narodowe Święto Niepodległości

,,Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium"

Józef Piłsudski

11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Prawie sto lat temu po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

Z tej okazji uczniowie klasy szóstej naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny aby przybliżyć te wydarzenia swoim starszym i młodszym kolegom. Dzięki wierszom i pieśniom patriotycznym mogliśmy poczuć wyjątkowy klimat.

W inscenizacji uczniowie przedstawili łańcuch wielu pokoleń Polaków walczących i cierpiących za ojczyznę dzięki, którym dziś możemy cieszyć się życiem w wolnym kraju. Wspominając minione wydarzenia uczniowie przypomnieli również, że słowa ODWAGA, PRZYWIĄZANIE i POŚWIĘCENIE są aktualne we współczesnej Polsce.