Oddział 0 b

My się zimy nie boimy!

Każde wyjście na świeże powietrze stanowi dla nas niebywałą okazję do obserwowania zmieniającej się o każdej porze roku przyrody, a nade wszystko do wesołej, wspólnej zabawy!

Styczniowe uroczystości

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym mroźnych i śnieżnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież wtedy jest święto naszych babć i dziadków. Ten radosny dzień spędziliśmy w naszej grupie w towarzystwie naszych kochanych bliskich prezentując przygotowaną dla nich inscenizację, wiersze , tańce i piosenki. Atmosfera była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Poczuliśmy się prawdziwymi gospodarzami naszej sali! Pomogły nam w tym mamusie Nicol, Zosi i Julki, które na koniec spotkania przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek. To był dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Łamigłówki mądrej główki

Zgromadzone w naszej sali zestawy klocków i puzzli potrafią pochłonąć nas na dłuższy czas wytężonej intelektualnej aktywności. Bardzo lubimy te zestawy, a szczególnie te, którymi może bawić się nie tylko jedna osoba!

Zawody naszych rodziców

13 grudnia, pod hasłem "Zawody naszych rodziców" rozpoczął się nasz środowy przedszkolny poranek. Wszyscy (a w szczególności Kalina i Michasia) czekaliśmy na zaproszonego do klasy rodzica. Jaki zawód wykonuje tata naszych koleżanek ? Odgadliśmy szybko po służbowym zielonym mundurze! Gość z wielką pasją opowiadał nam o pracy leśnych ludzi, a my z radością rozpoznawaliśmy na pięknych slajdach grzyby, rośliny i zwierzęta, odwiedziliśmy wirtualne szkółki leśne oraz zostaliśmy przekonani, że las wymaga naszej troski. Na koniec spotkania zostaliśmy obdarowani przez naszego gościa pamiątkami. Były niezwykłe! Najwięcej radości sprawiła nam maskotka-pan leśnik, ucieszyły nas także ciekawe książki, kolorowe długopisy-zwierzątka, kredki, odblaski oraz świąteczna bombka. Wszyscy gorąco podziękowaliśmy gościowi za spotkanie . To była wspaniała lekcja przyrody! Jeszcze raz dziękujemy i czekamy na kolejne obiecane nam spotkanie.

Choinkowe ozdoby, czyli pieczemy pierniki

Wiadomo, że święta Bożego Narodzenia nie mogą obejść się bez choinki! Najlepiej takiej prawdziwej, ozdobionej pachnącymi piernikami, dlatego nasza Pani zaprosiła całą grupę do podjęcia niecodziennej pracy -wypiekania pierników. Z uwagą odmierzaliśmy składniki, wyrabialiśmy i wałkowaliśmy ciasto, wykrawaliśmy ciekawe kształty, aby w końcu upiec pachnące pierniki! Następnego dnia pozostało nam tylko lukrowanie... i klasa wypełniła się świątecznym zapachem!

NASZE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

Grudzień tuż, tuż, więc opracowaliśmy harmonogram przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Dzięki niemu ze wszystkim na pewno zdążymy!
Pierwszym zaplanowanym i zrealizowanym przez nas zadaniem było wykonanie (w pięciu grupach ) szopek bożonarodzeniowych. Oddaliśmy je na szkolny konkurs. Teraz czekamy na jego wyniki, ale... nie czekamy bezczynnie! Każdy z nas wykonał już świąteczny stroik w formie choinki. To dopiero początek tworzenia w klasie świątecznego klimatu!

Jesteśmy Polakami

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości podczas zajęć wiele mówiliśmy o naszej Ojczyźnie. Poznaliśmy polskie krajobrazy, miasta, nauczyliśmy się piosenki o Wiśle oraz obejrzeliśmy krótki film Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Kto ty jesteś?" .Dowiedzieliśmy się, że Polacy w ważnych dla kraju momentach prezentują z dumą swoje barwy narodowe. My także postanowiliśmy zamanifestować swoją polskość i wykonać biało-czerwone kokardy narodowe. Z dumą zaprezentujemy swoją polskość na szkolnym apelu w 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości!

Jesień pełna smaków

„Jak powstaje koktajl owocowy?"- odpowiedź na to pytanie ukryła się dziś w rozsypanej przed nami historyjce obrazkowej. Nie zastanawiając się długo, poprawnie odkryliśmy kolejny już kulinarny przepis ! Potem przekonaliśmy się praktycznie, że miksowanie owoców i mieszanie ich z mlekiem to "apetyczne" zajęcie. Polecamy je każdemu. Smacznego !

Na jesiennym listku

Skarby z jesiennych spacerów zamieniamy na wesołe kompozycje!

Kolorowe witaminki

9 października , jak każdego dnia, w naszej sali czekało na nas mnóstwo zajęć i atrakcji. Dziś przynieśliśmy ze sobą różnorodne owoce i warzywa. Najpierw posegregowaliśmy je, a potem nauczyliśmy się piosenki " Pac gruszka do fartuszka". W doskonałych humorach przygotowaliśmy wspólnie z Panią kolorową sałatkę. Radości było wiele nie tylko w jej przygotowywaniu, ale także w jedzeniu. Własnoręcznie zrobiony przysmak smakował wszystkim dzieciom wyśmienicie! Po degustacji spotkaliśmy się z panią pielęgniarką, od której dowiedzieliśmy się jak ważną rolę w odżywianiu odgrywają owoce i warzywa. Podziękowaniem za interesujące spotkanie była wspólna zabawa z gościem: " Owocowy zawrót głowy". Na koniec dnia obiecaliśmy sobie, że dzisiejszy domowy podwieczorek przygotujemy dla naszych najbliższych sami! To takie łatwe!