"Noc bibliotek" 2017

"Noc bibliotek" odbyła się z piątku 2 na sobotę 3 czerwca 2017 roku w SP w Płośnicy. W imprezie uczestniczyło 45 uczniów z klas IV-VI. Tegoroczne obchody "Nocy bibliotek" odbywały się pod hasłem W zdrowym ciele, zdrowy duch".
Podczas całonocnej imprezy odbywały się liczne zabawy i konkursy m.in. balsamowanie kolegi/koleżanki, taniec mumii, mecz piłki nożnej dobrych duszków ze złymi, teatrzyk cieni, czytanie fragmentów wylosowanych książek, których bohaterami były duchy, konkurs plastyczny, była też wizyta strasznych duszków, które pukały, dzwoniły do drzwi, było też nocne M granie w wykonaniu chłopców z klas szóstych.
W trakcie trwania imprezy czynna była "Gospoda pod zdechłym pająkiem", która serwowała zdrowe przekąski i napoje, przygotowane przez zaczarowane kucharki - Nikolę, Weronikę, Elizę oraz kucharzy Kubę i Krystiana uczniów czwartej klasy.
Produkty, z których przygotowano zdrowe przekąski zostały przekazane przez Dyrektora Spółdzielni Mleczarskiej "Mlekovita" w Działdowie - pana Marcina Króla oraz pana Daniela Rybickiego właściciela sklepu spożywczego "Lewiatan" w Płośnicy.
Za ten miły gest, organizatorzy imprezy w osobie: pani Bożeny Szuba, Anny Jedamskiej, Teresy Trybowskiej, Danuty Józefowicz oraz uczestnicy imprezy składają serdeczne podziękowania.