Szkolne mikołajki

W grudniowy, jeszcze biały, poranek odbyły sie w naszej szkole mikołajki. Na hol przybyli wszyscy znajdujący się w budynku bez względu na to, czy wierzą, czy nie wierzą w św. Mikołaja. Uczniowie klasy Vb przedstawili krótką inscenizację, której temat dotyczył kradzieży worka z prezentami dla dzieci. Poszczególne fragmenty przedstawienia urozmaicane były mikołajkowymi piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru. Po występie oczekiwano na przybycie św. Mikołaja, który pojawił się przed budynkiem szkoły w bryczce powożonej przez pana Jerzego Dudę. Mikołajowi, którego danych osobowych nie zdradzimy, towarzyszył drugi gość - wójt Gminy Płośnica - pan Krzysztof Groblewski. Gdy w worku św. Mikołaja znalazły się wypełnione przez uczniów karteczki, nastąpił długo oczekiwany moment, czyli rozdanie prezentów. Po pożegnaniu gości, niestety, trzeba było wrócić do klas na kolejne lekcje. Ten przykry moment zrekompensowały słodkości znajdujące się w paczkach.