Mali artyści - klasy I - III

Rok szkolny 2017/2018

W zimowym nastroju

Mali artyści wiedzą, że w grudniu warto zadbać o zimowy nastrój i wystrój, dlatego podczas swoich czwartkowych spotkań intensywnie pracowali nad elementami wzbogacającymi wnętrze naszej szkoły. Stworzone przez uczniów proste, białe, ale jakże oryginalne dekoracje wprowadzają do naszej szkoły niepowtarzalny klimat.





Malujemy, malujemy...

Spokojne przechodzenie jesieni w zimę wcale nie musi być przykrym czasem. Próbując zatrzymać jesienne ciepło i pogodne myśli chwyciliśmy za kartki, farby i pędzle... Przyjemnie było zatrzymać na dłużej (w czasie jednego z czwartkowych artystycznych spotkań) swoje nastroje i myśli. A po skończeniu dzieła... Niech sobie pada i wieje!




W kontakcie ze sztuką

Po wakacyjnej przerwie, " Mali artyści " wybrali się do GCKiB, aby obejrzeć wystawę malarstwa pana Marka Nowakowskiego. Na miejscu ucieszyły nas barwy, kształty i ruch panujący na olejnych obrazach artysty z Lidzbarka. Pełni estetycznych wrażeń złożyliśmy swoje podziękowania w księdze pamiątkowej, a w drodze do szkoły stwierdziliśmy, że im bliższy i częstszy jest nasz kontakt ze sztuką, tym łatwiej jest nam wyrazić własne przeżycia za pomocą pędzla, kredek, słowa czy gestu.




JUŻ JESIEŃ PUKA DO OKIEN...

Jesień to najbogatsza pora roku pod względem kolorów. To właśnie w tym czasie każdy ( nie tylko my- mali artyści ) potrafi dostrzec jej ciepłe barwy ukryte w przepięknych naturalnie malowanych liściach.
Podczas jesiennych spotkań naszej grupy nabraliśmy ochoty na to, aby każdego dnia zaglądały do naszych okien kolory radosnej jesieni i...Udało się! Zobaczcie sami. To takie proste!




Rok szkolny 2016/2017

Z DREWNIANĄ ŁYŻKĄ W ROLI GŁÓWNEJ

Celem majowych spotkań najmłodszych beneficjentów projektu " Szkoła da się lubić" jest wspólne przygotowanie inscenizacji utworu literackiego " Kłopoty łyżki " Barbary Lewandowskiej. Pod kierunkiem swojego opiekuna dzieci z wielkim zapałem wykonały już swoje kreatywne kukiełki korzystając ze skrawków kolorowych materiałów, wstążek, plastikowych oczu, wełny i papierowych serwetek. Ozdabiały je według własnego upodobania i pomysłu, dorysowywały usta, rzęsy oraz musiały zaprojektować ubranie.
Dzieciaki wykazały się dużą pomysłowością! Kukiełki są bardzo kolorowe i zabawne! Pozostaną w sali lekcyjnej i będą służyły do zabawy w teatrzyk.




Z WIERSZEM WESELEJ

Czy poeta to artysta? Powyższe pytanie niezbyt długo pozostawało bez odpowiedzi. Dlaczego? Otóż: śmieszne rysunki i żartobliwe rymy przygotowane przez panią L. Wasiek, sprawiły, że po rozweselającym wstępie do kolejnych zajęć, sami nabraliśmy ochoty na dłuższą zabawę w rymowanie i... niepostrzeżenie zostaliśmy poetami! W ten niecodzienny sposób odnaleźliśmy twierdzącą odpowiedź na zadane nam wcześniej pytanie. Zajęcia sprawiły nam wiele radości, ale czy nasze poetyckie próby mogą spodobać się jeszcze komuś? Pani postanowiła to sprawdzić i... wysłała nasze wiersze na literackie konkursy: "Złote Piórko " i " Krajobrazy Słowa". Czy uda nam się znaleźć wśród laureatów? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy dopiero w maju. Trzymajcie za nas kciuki!




NITKĄ MALOWANE

W czwartkowe wiosenne popołudnie, grupa " Małych artystów " zainspirowana propozycją opiekuna - pani Lidii Wasiek, udała się na pierwszą artystyczną wędrówkę po Płośnicy. Celem wyprawy było Gminne Centrum Kultury i Biblioteki, a dokładniej: obejrzenie w nim cyklicznej wystawy lokalnych twórców. Dzieci zachwyciły się obrazami pani Elżbiety Nowakowskiej, wykonanymi techniką haftu krzyżykowego. Obrazy " nitką malowane " zrobiły na nich ogromne wrażenie! Podobnie było w przypadku palmy wielkanocnej, która zauroczyła odwiedzających kolorami i swoją niespotykaną wielkością. Młodym artystom udało się też podpatrzeć przygotowania do otwarcia kolejnej wystawy... Wszyscy zgodnie stwierdzili, że na pewno z ciekawością obejrzą rodzącą się w GCKiB nową ekspozycję.




WIOSENNE METAMORFOZY

Grupa "Małych artystów" (uczestników projektu " Szkoła da się lubić ") zainspirowana zachodzącymi w świecie roślin zmianami , postanowiła zadbać o wiosenną metamorfozę holu głównego naszej szkoły. Wszyscy zgodnie uznali, że wraz z prawdziwymi przebiśniegami, krokusami i hiacyntami , kwiaty obowiązkowo powinny pojawić się również w naszej szkole. Swoją tezę postanowili udowodnić nie tylko sobie i dlatego ... Z wielkim entuzjazmem zabrali się do tworzenia nowej dekoracji wprowadzając do niej między innymi wiosenne niekoniecznie prawdziwe kwiaty.
Spoglądając na modne w tym sezonie różowe kwiatowe wzory nabraliście ochoty na wiosenny spacer ? Jeśli nie, to obejrzyjcie efekty pracy " Małych artystów " - oni cieszą się, że udało im się stworzyć radosny wiosenny wystrój!




TO MY - MALI ARTYŚCI!