WYCIECZKA DO MALBORKA - 2017

30 maja 2017r. odbyła się wycieczka do Malborka, w której uczestniczyli uczniowie klasy I i IIIa pod opieką p. Natalii Mędrzyckiej-Nędzi, p. Aleksandry Szymańskiej i p. Danuty Wiśniewskiej.
Wyjechaliśmy o godz. 8.00. W wesołej atmosferze dotarliśmy pod średniowieczne bramy głównej atrakcji Malborka – zamku. Zaraz też dołączył do nas bardzo miły pan przewodnik, który profesjonalnie poprowadził nas przez zamkowe korytarze i komnaty. Niestraszne dzieciom były mroczne, schody, wysokie progi i ciasne, tajemne przejścia! Wcisnęli się wszędzie, wszystko obejrzeli, a zachwytom nie było końca. Widzieli między innymi, w jakich komnatach zamieszkiwał krzyżacki Mistrz, obejrzeli zamkową kuchnię i refektarz, a nawet krzyżackie toalety. Dowiedzieli się o oryginalnym, jak na tamte czasy, sposobie ogrzewania pomieszczeń. Napotkany na dziedzińcu rycerz krzyżacki pokazał nam jak przed wiekami bito monety i co za nie można było kupić. Wszyscy zafascynowani byli zamkiem i z zainteresowaniem oglądali eksponaty muzealne.
Po prawie trzech godzinach zwiedzania wyruszyliśmy do Dino Parku. Bardzo serdecznie przywitał się z nami Dino – maskotka parku. Po krótkim odpoczynku i posiłku udaliśmy się do mini kina na film o dinozaurach wyświetlany w technice 5D. W muzeum skamielin uczniowie z zainteresowaniem oglądali szkielet dinozaura, różnorodne skamieliny i okazy minionej epoki dinozaurów.
Wędrówka ścieżką edukacyjną dostarczyła wielu niepowtarzalnych wrażeń. W otoczeniu pięknej zieleni lasu, ruchome dinozaury i smoki wyglądały jak prawdziwe. Eksponaty wydawały dźwięki, a niektóre polewały nas wodą, co działało na wyobraźnię. W mini zoo podziwiali kangury, kuce, muflony i wiele innych zwierząt.
Na koniec w krainie zabaw pod okiem instruktorów w parku linowym, dzieci doskonaliły zwinność i równowagę, co okazało się dla niektórych niezłym egzaminem. Na placu zabaw w labiryncie zjeżdżalni zostali prawdziwymi archeologami. Szukali ukryte w piasku szkielety dinozaurów. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci stały się bombery (jeżdżące jak szalone pojazdy, którymi można się zderzać), kolejka, karuzela, strzelnica laserowa i pontony w kształcie pelikana, łabędzia lub kaczki. Odważni sfotografowali się w paszczy dinozaura, a po zabawie odpoczęli na dinozaurowej ławie.
Z wycieczki uczniowie wrócili nieco zmęczeni, ale szczęśliwi.