Wakacji nadszedł czas

W piątek, 24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Po mszy świętej, odprawionej przez ks. proboszcza Józefa Penca, w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Pani dyrektor Ewa Smoluk przywitała wszystkich zebranych na apelu, a wśród nich panią sekretarz Urzędu Gminy w Płośnicy Katarzynę Zakrzewską. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie z klasy VI (M. Keczmerski, J.Leśniewska, N. Ratkowska) przekazali sztandar szkoły uczniom z klas V. W następnym roku szkolnym w skład pocztu sztandarowego wejdą: P. Krezymon, W. Bagniewska, D. Karczewska. Dzieci z oddziału zerowego wspierane przez uczennice z klasy VI przedstawiły część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni J. Maciejewskiej. Uroczystość uświetnił występ chóru, którego opiekunem jest pani J. Józefowicz.
Zakończenie roku szkolnego jest ważnym momentem dla każdego ucznia. To czas podsumowania wyników całorocznej pracy. Najbardziej pracowitym i wytrwałym pani Dyrektor wręczyła nagrody za osiągnięcia w nauce, konkursach i zawodach sportowych. Uczniowie klasy VI żegnając się ze szkołą złożyli uroczyste ślubowanie. Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń i podziękowań złożonych na ręce rodziców, nauczycieli, osób współpracujących z naszą szkołą. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie zostały wręczone pozostałe świadectwa. Uczniowie i nauczyciele pożegnali się życząc sobie wzajemnie udanych wakacji.