Z życia klasy 3

Potrafimy się dzielić i pomagać innym.

Szkolne Koło Caritas zorganizowało charytatywną akcję - ,,Skarbonka Miłosierdzia”. Nasza klasa zebrała w tym roku pokaźną sumkę - 132zł 50gr.

WIELKANOCNA PALMA

Tradycją naszej Parafii i Gminnego Ośrodka Kultury w Płośnicy stał się konkurs na ,,Najładniejszą Palmę Wielkanocną”. W tym roku wyróżniono pracę naszej koleżanki Karoliny Olszewskiej.
Cieszymy się i gratulujemy Ci Karolinko!

8 Marca

Jak co roku chłopcy z naszej klasy pamiętali o swoich koleżankach i wychowawczyni.
Były życzenia, upominki i kwiatki. Dziękujemy Wam!

W KARNAWALE

Bal karnawałowy to radosne wydarzenie, okazja do zabawy i integracji całej społeczności szkolnej.
Lubimy takie chwile!

ŚWIĄTECZNY CZAS

Dnia 16 grudnia 2015r. gościliśmy na lekcjach nasze Mamy i Panią Dyrektor. Wspólnie spędziliśmy trzy godziny. Na początku nasi goście obserwowali zajęcia, które prowadziła z nami wychowawczyni. Staraliśmy się być aktywni, chętnie podejmowaliśmy różne zadania. Jednak towarzyszył nam dreszczyk emocji, ponieważ nasi goście słuchali jak czytamy, wypowiadamy się, śpiewamy, gramy na fletach, a także jak zachowujemy się. Później zaprosiliśmy do stolików nasze Mamy i wspólnie wykonaliśmy bożonarodzeniowe stroiki. Kiedy dekoracje były gotowe, przystroiliśmy nimi stół. W świątecznym nastroju, podzieliliśmy się opłatkiem i odbyliśmy wigilijną biesiadę. Przy dźwiękach kolęd częstowaliśmy się słodkościami, które przygotowały nasze Mamy, rozmawialiśmy na różne tematy i podziwialiśmy nasze stroiki, które później zdobiły hol szkoły.
Ten świąteczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Chcielibyśmy, żeby zajęcia z udziałem rodziców jeszcze się powtórzyły.

W prezencie od Mikołaja

Dnia 4 grudnia 2015 r. uczniowie klasy trzeciej z wychowawczynią Aleksandrą Szymańską spędzili atrakcyjnie piątkowe popołudnie, wyjeżdżając na wycieczkę do Mławy. Najpierw zwiedzili Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, gdzie podziwiali eksponaty pochodzące z najdawniejszych dziejów ludzkości, akcesoria wojskowe, a następnie galerię obrazów Wojciecha Piechowskiego. Ciekawa dla dzieci była sala z eksponatami zwierząt.
Drugą atrakcją było obejrzenie w kinie ,,Kosmos” bajki pt. ,,Sawa”.
W powrotnej drodze , w Działdowie, uczestnicy wycieczki udali się do baru ,,Od nowa”, gdzie posilili się pyszną pizzą.
Taki prezent od Mikołaja na długo pozostanie w naszej pamięci.

,,Co rodzi nasza ziemia?”

Pod takim tytułem odbył się konkurs plastyczny w Gminnym Ośrodku Kultury w Płośnicy, związany z ogólnoświatową akcją Tygodnia Edukacji Globalnej.
Nasza klasa włączyła się w ten projekt odbywając zajęcia , z panią dyrektor GOK Magdaleną Pawelską, na temat - ,,Woda i jej oszczędzanie”. Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym. Sukcesem dla nas było zdobycie I miejsca, w kategorii szkół podstawowych, przez Kacpra Obarka. Gratulujemy!
Oto nagrody Kacpra:

Chętnie uczestniczymy w żywych lekcjach historii i przyrody.

Rok szkolny 2014/2015

Z życia klasy 2

Razem dbamy o Ziemię

Ziemia potrzebuje naszej opieki. Dbamy , aby rozkwitała i pachniała. Oto nasze działania:
- cały rok zbieramy nakrętki plastikowe i zużyte baterie,
- sadzimy i pielęgnujemy rośliny w klasie,
- segregujemy śmieci,
- wykonaliśmy torby ekologiczne,
- włączyliśmy się w akcję „Sprzątanie Warmii i Mazur”,
- napisaliśmy listy do Ziemi,
- wykonaliśmy gazetki i nauczyliśmy się piosenki, pt. „Ekologiczne reggae” ,
- braliśmy udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na temat „Drzewa naszych lasów”.

Zdrowo się odżywiamy.

Dnia 14.04.2015 r. gościliśmy w naszej klasie panią Katarzynę Banasiak z Centrum Działań Profilaktycznych. Celem spotkania były zajęcia poświęcone agresji i przemocy. Uczniowie dowiedzieli się jak naprawić „złą sytuację”(rozwiązać problem), a na podstawie bajki „Tomek i Czarny Kruk” uczyły się jak pomagać innym. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach

"Dzień Tradycji Wielkanocnych”

Uczniowie klasy II z wych. A.Szymańską i rodzicami zorganizowali ,,Dzień Tradycji Wielkanocnych”. Na ten wyjątkowy dzień złożyło się: dekorowanie stołu wielkanocnego, przygotowanie święconki w koszyku, wykonanie stroików z wyhodowaną wcześniej rzeżuchą, wyklejanie zajączków wielkanocnych, rozwiązywanie zagadek o tematyce świątecznej, gry i zabawy z pisankami.
Miłą niespodzianką dla dzieci był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.