SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI

Dnia 5 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas I-III z byłymi pracownikami Kopalni ,,Pniówek". Panowie Jacek Breski i Zbigniew Olewniczak ubrani byli w piękne galowe mundury, a na ich czapkach, które nazywają się czako, lśniły białe i czarne pióra. Uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie miały poszczególne części ubioru. Następnie goście opowiedzieli dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Swoje wypowiedzi wzbogacili filmami, zdjęciami i pokazem pamiątek.
Spotkanie przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich, każdego dnia, kiedy zjeżdżają do kopalni. Dzięki spotkaniu uczniowie pogłębili swoją wiedzę i uczyli się szanować zawód górnika.
Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie i wręczyły gościom kwiaty, a od górników otrzymały słodycze.