NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada br. w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania przez zgromadzonych hymnu państwowego. Uczniowie kl. II b zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. " Opowiedz nam historio... NIEPODLEGŁOŚĆ". Dzieci opowiedziały historię przybierając postaci drzew, które były świadkami wielu wydarzeń w drodze narodu polskiego do odzyskania niepodległości. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego, który zaśpiewał między innymi "Rotę"- pieśń, która uświadomiła, że bycie Polakiem to nie tylko duma, ale i obowiązek.
Po apelu uczniowie kl. I-VI wraz z wychowawcami pojechali autokarami do lasu na cmentarz z pierwszej wojny światowej w Domajewie, którym opiekują się. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicz. Całości dopełniły patriotyczne pieśni odśpiewane przez uczniów, które wprowadziły w nastrój powagi i skłoniły do zadumy.
Była to namiastka naszej wdzięczności za wolną ojczyznę.