Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

W naszej szkole 13 października o godz. 18.00 zostały zorganizowane Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Przybyli zaproszeni goście:
- Sekretarz Stanu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski,
- Radna Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Teresa Nowakowska,
- przedstawiciele Samorządu Gminnego,
- dyrektorzy, nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy obsługi.

Na początku uroczystości gości powitał Wójt Gminy Płośnica – Krzysztof Groblewski, który podziękował Nauczycielom i Pracownikom Oświaty za codzienny trud i serce okazywane dzieciom, za nieustającą troskę o ich rozwój, pełną zaangażowania pracę i odpowiedzialną misję. Złożył życzenia: „satysfakcji z podejmowanych działań, radości w codziennej współpracy z dziećmi, wdzięczności ze strony wychowanków i ich rodziców. Niech służba dzieciom i całemu środowisku zrodzi wiele dobrych owoców. Szacownym Nauczycielom Emerytom dziękuję za ich trwały wkład w nauczanie i wychowanie wielu młodych pokoleń, dla których wciąż pozostają autorytetem. Życzę dużo zdrowia i sił oraz radości życia.”
Z kolei dyrektor szkoły, Ewa Smoluk, przybliżyła historię powstania Dnia Edukacji Narodowej. Piotr Żuchowski – Sekretarz Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Radna Sejmiku – Teresa Nowakowska skierowali życzenia i podziękowania do nauczycieli oraz pozostałych pracowników oświaty z okazji ich święta.
Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, po której dyrektorzy szkół nagrodzili wyróżniających się w tym roku nauczycieli i pracowników oświaty. Wójt wręczył listy gratulacyjne wyróżnionym dyrektorom i nagrodę nauczycielce gimnazjum. Spotkanie uświetnił zespół śpiewaczy „Echo” .
Wszyscy pracownicy oświaty i emeryci biorący udział w spotkaniu otrzymali życzenia i róże, które wręczyły dzieci z naszej szkoły.